17. listopad

17. listopadu je den povstání řecké školy Vysokého učení technického v Athénách. Roku 1973 se studenti shromáždili v budově školy, kde si zřídili základnu a pomocí rádiového vysílání, přivolali na pomoc i další lid. Toto shromáždění poté povstalo proti sedmileté diktatuře, která byla následně svržena. Tento den se stal státním svátkem a je i náležitě oslavován. V předvečer svátku se obyčejní lidé i významné osobnosti Řecka shromažďují u budovy Vysokého učení technického a kladou zde věnce a květiny. V den svátku se uskutečňuje shromáždění v budově školy a městem jde velký průvod. Tento svátek je hlavně svátkem studentů, ale i všech ostatních a jelikož to není událost příliš dávná, tak především těch, kteří se tohoto povstání v roce 1973 zúčastnili.